Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura w Braniewie wznowiła pracę po kwarantannie. Do obowiązków wróciła też połowa pracowników sądu

Fot. fotolia

Dziś wznowiła działalność Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Była nieczynna od 18 marca z powodu zarządzonej przez sanepid kwarantanny większości jej pracowników. Miało to związek z możliwym zagrożeniem koronawirusem.

Jak poinformował prokurator okręgowy w Elblągu Jan Hrybek, w poniedziałek braniewska prokuratura wznowiła działalność. Po zakończonej kwarantannie wrócili już do pracy dwaj prokuratorzy i większość pracowników biurowych.

Funkcjonowanie jednostki było zawieszone, a jej zadania pełniły w tym czasie prokuratury rejonowa i okręgowa w Elblągu. Powodem była decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o zarządzeniu kwarantanny – wobec niemal całego personelu braniewskiej prokuratury – w związku z SARS-CoV-2.

Kwarantanna była następstwem potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic braniewskiego sądu, z którą mieli styczność tamtejsi prokuratorzy. Obie instytucje mieszczą się w jednym budynku. Powrót pracowników prokuratury do pracy oznacza, że u żadnego z nich nie stwierdzono zachorowania.

Zaraz po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób zatrudnionych w sądzie w Braniewie, służby sanitarne zdecydowały również o objęciu kwarantanną połowy spośród 68 pracowników tego sądu.

U żadnego z tych pracowników nie stwierdzono koronawirusa i w związku z tym ustały już przesłanki tej kwarantanny

– przekazał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

Jak przypomniał, Sąd Rejonowy w Braniewie działa nieprzerwanie na tych samych zasadach, co pozostałe sądy okręgu elbląskiego, tj. z ograniczeniami wynikającymi z dotychczasowych zarządzeń prezesów. W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, w sądach m.in. zniesione zostały wszystkie wyznaczone terminy rozpraw i posiedzeń jawnych, które miały się odbyć w kwietniu, poza sprawami pilnymi.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomóż w zapewnieniu jedzenia dzieciom, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej

Ważna jest pomoc szkoły w nauce zdalnej uczniów w czasie koronawirusa, ale najpierw trzeba zabezpieczyć podstawowe potrzeby. W Olsztynie ruszyła oddolna inicjatywa, która ma zwrócić uwagę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV