Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura zarzucała mu korupcję. Sąd podjął decyzję w sprawie byłego wójta Kozłowa

Fot. Łukasz Węglewski

Sąd Rejonowy w Nidzicy uniewinnił byłego wójta Kozłowa Jacka J. od zarzutów korupcyjnych. Wójt był sądzony razem z gminnym radnym Rafałem Ś. Chodzi o lata 2007-2014.

Prokurator oskarżał byłego wójta o to, że miał dać radnemu niecałe dwa tysiące złotych łapówki. W zamian radny miał złożyć w Radzie Gminy wniosek o podwyższenie wynagrodzenia wójta o 500 złotych i za tym głosować. Radny zaś był oskarżany o to, że przyjął łapówkę.

Jacek J. miał też zażądać od prywatnej osoby półtora tysiąca złotych, za obniżenie wyceny nieruchomości należącej do Urzędu Gminy w Kozłowie, którą ta osoba chciała kupić. Miał też żądać łapówki za sprzedaż tej nieruchomości.

Sąd Rejonowy w Nidzicy uniewinniając byłego wójta i radnego uznał, że główne dowody, na których opierał się akt oskarżenia są niewiarygodne, mają charakter pomówienia i wynikają z konfliktu pomiędzy oskarżonymi.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zarzuty, łapówka, rada gminy, Sąd Rejonowy w Nidzicy, Jacek J., korupca
Burmistrz Biskupca z prokuratorskimi zarzutami. Chodzi o sprzedaż gruntów pod budowę fabryki płyt wiórowych

Oprócz burmistrza Biskupca Kamila K. prokuratorskie zarzuty usłyszał prezes tamtejszego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Ś. Chodzi o sprzedaż gruntów pod budowę fabryki płyt wiórowych Egger....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV