Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces olsztyńskiej prokuratury i ABW. Rozbito gangi wyłudzające VAT

Prokuratura okręgowa w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia podatku VAT w kwocie ponad 3 milionów złotych postawiła czterem osobom Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

To wynik wspólnych, skoordynowanych działań organów ścigania i prokuratur z 11 krajów Unii Europejskiej przy wsparciu Europolu. Zainicjowały je olsztyńska prokuratura i delegatura ABW wspólnie z niemieckimi i holenderskimi służbami.

W wyniku tych działań zatrzymano w kilku krajach w sumie 18 osób z grup przestępczych, które wyłudziły ponad 320 milionów euro VAT-u w obrocie sprzętem elektronicznym takim jak telefony komórkowe czy tablety. Oszuści wykorzystywali mechanizmy tak zwanej „karuzeli podatkowej” i „znikającego podatnika”.

Jeden z przestępców, który usłyszał zarzuty w Olsztynie został tymczasowo aresztowany, a trzej pozostali są na wolności za poręczeniem majątkowym i pod dozorem policji. Grozi im do 15 lat więzienia.

 

(wchr/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbudują ulice na styku gmin Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd

W Gutkowie, Łupstychu oraz na terenie gmin sąsiadujących z tej strony z Olsztynem powstaną nowe ulice. Zostały podpisane umowy na budowę kolejnych traktów. Połączenie drogowego układu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV