Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Protest przeciwko imigrantom w Iławie

Iława przeciwko imigrantom – plakat

W Iławie ma się dzisiaj odbyć protest przeciwko imigrantom. Organizują go lokalne środowiska skupione wokół partii KORWiN, nieformalnej grupy Iławscy Patrioci oraz ruchu ONR.

Pretekstem do zorganizowania anty-imigracyjnej manifestacji była niedawna deklaracja burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza, który wyraził gotowość przyjęcia przez tamtejszy samorząd uchodźców z Syrii.

Uważam, że nie można odwracać wzroku od tego problemu i jeżeli jest taka potrzeba, należy pomóc ludziom, którzy uciekają przed wojną i prześladowaniami. Jako samorząd dysponujemy ograniczonymi środkami i możliwości pomocy są niewielkie, jednak jeżeli dostaniemy wsparcie państwa, chętnie pomożemy uchodźcom” – mówił portalowi naszaostróda.pl burmistrz Najmowicz.

Publikacja, która wywołała wśród internautów prawdziwą burzę odbiła się szerokim echem także w Iławie. Demonstracja Iława przeciw imigrantom ma być na nią odpowiedzią tamtejszych środowisk skupionych wokół partii Korwin, Iławskich Patriotów i ruchu ONR. W kilka godzin po opublikowaniu informacji o demonstracji chęć uczestnictwa zadeklarowało około 250 osób.

Protest ma się rozpocząć przed iławskim ratuszem o godz. 17:30.

(wchr/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, protest
Pielęgniarki jadą protestować do Warszawy

Nie ma żadnego porozumienia w sprawie podwyżek. Pielęgniarki dementują informację ministerstwa zdrowia. Urzędnicy w wysłanym komunikacje twierdzą, że pielęgniarki zaakceptowały 300 złotych podwyżki od września. Zaprzecza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV