Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed nami niedziela handlowa

Fot. Fotolia.com

Dziś sklepy są otwarte. W kolejne trzy niedziele (3, 10 oraz 17 lutego) będzie obowiązywał zakaz handlu.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w 2019 roku będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Autor: Ł.Węglewski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Derby piłkarzy ręcznych dla Olsztyna. Warmia Energa pokonała w Elblągu Wójcik Meble

Niezwykły spektakl zafundowali szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg i Warmii Energa Olsztyn w pierwszej kolejce rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej. Po zaciętej walce lepsi okazali się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV