Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Przed nimi najbardziej wyczerpująca rywalizacja”. Strażnicy graniczni walczą o tytuł Najlepsi z Najlepszych

Fot. W-MOSG

15 kilometrowy bieg na orientację, a w tym czasie jeszcze sprawdzanie wiedzy – takie wyzwanie mają dziś przed sobą uczestnicy zawodów straży granicznej w Kętrzynie.

O tytuł Najlepsi z Najlepszych od wczoraj walczą 4-osobowe reprezentacje strażników z oddziałów całej Polski. Musieli się już popisać umiejętnościami strzeleckimi, sprawnością fizyczną oraz precyzyjną jazdą samochodami terenowymi, quadami i rowerami.

Dziś najbardziej wyczerpująca rywalizacja – mówi komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik Robert Inglot. Przed zawodnikami bieg przełajowy, który sprawdza nie tylko wytrzymałość i szybkość, ale i wiedzę, bo podczas biegu są jeszcze punkty kontrolne.

Pierwsi uczestnicy powinni pojawić się na mecie około godziny 13. Jutro ostatni dzień rywalizacji w Kętrzynie. Po teście z wiedzy o straży granicznej poznamy zwycięzców mistrzostw.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawody
Wspinali się na linie z obciążeniem, pływali kajakami. Mundurowi rozegrali zawody wytrzymałościowe na olsztyńskiej plaży

20 par policjantów, żołnierzy, strażaków oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych uczestniczyło w zawodach wytrzymałościowo-siłowych. Areną zmagań była plaża miejska w Olsztynie. Przed zawodami wytrzymałościowo-siłowymi odbył się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV