Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński ratusz poda do sądu wykonawcę olsztyńskiej Aquasfery. Mimo udzielonej gwarancji wykonawca odmówił naprawy dachu

Olsztyńska Aquasfera. Fot. A. Skrago

 

Przedłuża się remont olsztyńskiej Aquasfery. Wciąż nie ma wody w basenie olimpijskim, dostępna jest jedynie część rekreacyjna pływalni. Powód to remont dachu, którego nie podjął się wykonawca budynku, mimo, że udzielił na to gwarancji.

Remont wadliwego dachu miał się zakończyć we wrześniu, ale trzeba było szukać innego wykonawcy. Usterka okazała się poważna, bo trzeba było rozebrać pokrycie dachowe i układać wszystkie warstwy od nowa.

Tymczasem olsztyński ratusz zapowiada, że sprawa remontu dachu pływalni Aquasfera zakończy się w sądzie. Wykonawca obiektu odmówił naprawy uszkodzonego dachu, choć usterka została zgłoszona, kiedy obowiązywała jeszcze 5-letnia gwarancja. Miasto musiało więc poszukać innego wykonawcy prac.

Pieniądze na remont zostały zabezpieczone w kaucji gwarancyjnej, ale to tylko część kosztów naprawy. Remont dachu będzie kosztował 2 miliony 200 tysięcy złotych, natomiast kaucja gwarancyjna opiewa na kwotę 820 tysięcy.

Remont dachu, przez który wciąż zamknięty jest basen olimpijski, ma się zakończyć w grudniu, ale jest szansa, że pływalnia zostanie udostępniona wcześniej – ma o tym zdecydować jutro nadzór budowlany.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Olsztyńska Aquasfera. Fot. A. Skrago

Olsztyńska Aquasfera. Fot. A. Skrago

Olsztyńska Aquasfera. Fot. A. Skrago

Olsztyńska Aquasfera. Fot. A. Skrago

Autor: ASkrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, basen, dach, naprawa, Aquasfera
Kierowcy zamiast jeździć po Olsztynie coraz częściej stoją w korkach

Kierowcy narzekają, że po Olsztynie jeździ się coraz gorzej. Utrudnienia spowodowane licznymi remontami stały się codziennością. Po tygodniu od rozpoczęcia remontu Partyzantów - jednej z ważniejszych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV