Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedłużono śledztwo ws. byłego dyrektora MZDiM w Olsztynie

Siedziba Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie

Śledztwo w sprawie byłego dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie Pawła J. oraz przedsiębiorcy Romualda C. ma potrwać do połowy marca.

Początkowo miało być prowadzone do 16 stycznia, ale Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zwróciła się do Prokuratury Apelacyjnej z wnioskiem o jego przedłużenie i dostała zgodę. W ciągu tych 2 miesięcy śledztwo powinno się zakończyć – poinformował rzecznik białostockiej Prokuratury Okręgowej Adam Kozub.

Pawła J. i Romualda C. zatrzymali w październiku zeszłego roku funkcjonariusze CBA. Trzecim zatrzymanym w tej samej sprawie był przedsiębiorca z Kołobrzegu, który realizował w Olsztynie wiele inwestycji i kupił od miasta kilka działek, za które zapłacił w ratach ponad 3 miliony złotych.

Były szef olsztyńskich drogowców Paweł J. usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków. Miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach jednego z kontraktów budowlanych, co skutkowało tym, że wykonawcy, który nie skończył inwestycji w terminie, nie naliczono kar. Chodziło o ponad 136 tysięcy złotych. Było to w ocenie śledczych działaniem na szkodę interesu publicznego.

Z kolei dwóm przedsiębiorcom przedstawiono zarzuty płatnej protekcji. Romuald C. miał powoływać się na wpływy w olsztyńskim urzędzie i w zamian za korzyść majątkową od przedsiębiorcy z Kołobrzegu, miał mu załatwić pozytywną decyzję. Wszyscy trzej podejrzani są na wolności, musieli jednak wpłacić poręczenia majątkowe od 5 do 15 tysięcy złotych. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, sledztwo, dyrektor, CBA, przedsiębiorcy
Umorzono śledztwo ws. morderstwa w kantorze

Prokuratura Okręgowa w Elblągu umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa w kantorze w Braniewie. Do morderstwa doszło we wrześniu 2012 roku podczas napadu rabunkowego. Ofiarą była 31-letnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV