Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na pieniądze z PFRON. Jakie warunki muszą zostać spełnione?

Fot. Fotolia.com

Ponad 175 mln złotych przeznaczy Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na wsparcie w czasie pandemii koronawirusa.

Na dofinansowanie mogą liczyć przedsiębiorcy zatrudniający niepełnosprawnych, ale również osoby uczęszczające na Warsztaty Terapii Zajęciowej, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, ośrodków rehabilitacyjnych oraz niektórych placówek edukacyjnych. Pomoc skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach i rehabilitacji.

– Wnioski o zapomogę będzie można składać od 10 kwietnia, a program realizują Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie – wyjaśnia Janusz Surmacz, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału PFRON.

00:00 / 00:00

Samorządy z Warmii i Mazur wciąż szacują kwoty dofinansowań. W przypadku Olsztyna to około 2 mln złotych. Powiat lidzbarski i działdowski może potrzebować po około 300 tysięcy złotych. Dodajmy, że wnioski najlepiej składać elektronicznie, przy pomocy „Systemu Obsługi Wsparcia”. Można się tam zalogować za pośrednictwem strony www.pfron.org.pl .

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, niepełnosprawni, PFRON, przedsiębiorcy, wsparcie
ZUS nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych wobec przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnienia ze składek. - Prowadzący firmy nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV