Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedsiębiorcy z czterech powiatów Warmii i Mazur nielegalnie zatrudniali cudzoziemców

Straż graniczna sprawdza jak zatrudniani są cudzoziemcy. Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 21 kontroli, w których stwierdzono, że 50 obcokrajowców nielegalnie pracowało w styczniu tego roku na terenie powiatów ełckiego, iławskiego, oleckiego i olsztyńskiego.

Powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia oraz praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu. Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to transport, budownictwo, rolnictwo, gastronomia, turystyka oraz firmy zajmujące się pośrednictwem pracy. W ubiegłym miesiącu najczęściej nielegalnie zatrudniano obywateli Nepalu, Ukrainy, Indii i Filipin.

Do sądów trafiło 13 wniosków o ukaranie pracodawców.  W styczniu sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę ponad 13 tysięcy 600 złotych.
Autor: B.Gajlewska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Iława, Olsztyn, Ełk, OLecko, straż graniczna, kontrola, przedsiębiorcy, zatrudnienie
Latem przyszłego roku rozpocznie się przebudowa drogi z Gołdapi do Ełku

Prawie 9 milionów złotych będzie kosztować projekt rozbudowy drogi krajowej nr 65 od polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Gołdapi do Ełku. Droga  łączy przejście graniczne w Gołdapi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV