Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Alfreny, Rufina, Wincentego
EUR: 4.3155 CHF: 3.7121
USD: 3.7163 GBP: 4.8348
Logowanie
 

Przedstawiciel Szpitala Uniwersyteckiego zaprzecza doniesieniom NIK. „Nasz sprzęt służy już pacjentom”

Tomograf komputerowy. Fot. A. Skrago

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że szpitale nie używają sprzętu wartego miliony złotych i jako przykład podaje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie.

Według tych informacji szpital dostał prawie 16,5 mln złotych od resortu zdrowia na zakup dwóch rezonansów magnetycznych. Po zakupie pod koniec grudnia 2017 r. placówka miała go uruchomić w ciągu trzech miesięcy pod rygorem zwrotu dotacji. Okazało się jednak, że na budowę odpowiednich pomieszczeń potrzebuje więcej czasu. Dlatego, według NIK, nowoczesny aparat zalega w magazynach dostawcy.

Tym informacjom zaprzecza zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, Maciej Kamiński. Jak powiedział Radiu Olsztyn, ten sprzęt od 30 maja jest zainstalowany zgodnie z aneksem do umowy i służy pacjentom.

00:00 / 00:00

Drugi, kupiony rezonans trafił do olsztyńskiej Polikliniki i ma tam być użytkowany do momentu wybudowania przez uniwersytecki szpital nowego skrzydła .

 

Autor: K. Kantor/A.Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nik, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, sprzęt medyczny
Kontrowersje wokół raportu NIK. Hodowcy drobiu czują się pokrzywdzeni

Ostatni raport NIK na temat stosowania antybiotyków w hodowli drobiu wywołał sporo kontrowersji. Według kontrolerów aż 80 procent hodowców stosuje leki, a wielu prawdopodobnie częściej, niż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV