Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciel Szpitala Uniwersyteckiego zaprzecza doniesieniom NIK. „Nasz sprzęt służy już pacjentom”

Tomograf komputerowy. Fot. A. Skrago

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że szpitale nie używają sprzętu wartego miliony złotych i jako przykład podaje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie.

Według tych informacji szpital dostał prawie 16,5 mln złotych od resortu zdrowia na zakup dwóch rezonansów magnetycznych. Po zakupie pod koniec grudnia 2017 r. placówka miała go uruchomić w ciągu trzech miesięcy pod rygorem zwrotu dotacji. Okazało się jednak, że na budowę odpowiednich pomieszczeń potrzebuje więcej czasu. Dlatego, według NIK, nowoczesny aparat zalega w magazynach dostawcy.

Tym informacjom zaprzecza zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, Maciej Kamiński. Jak powiedział Radiu Olsztyn, ten sprzęt od 30 maja jest zainstalowany zgodnie z aneksem do umowy i służy pacjentom.

00:00 / 00:00

Drugi, kupiony rezonans trafił do olsztyńskiej Polikliniki i ma tam być użytkowany do momentu wybudowania przez uniwersytecki szpital nowego skrzydła .

 

Autor: K. Kantor/A.Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nik, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, sprzęt medyczny
Kontrowersje wokół raportu NIK. Hodowcy drobiu czują się pokrzywdzeni

Ostatni raport NIK na temat stosowania antybiotyków w hodowli drobiu wywołał sporo kontrowersji. Według kontrolerów aż 80 procent hodowców stosuje leki, a wielu prawdopodobnie częściej, niż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV