Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciele ARiMR spotkali się w Suchaczu z rybakami. „Dotychczas nie mieliśmy takiego wsparcia, jak teraz”

Jesteśmy otwarci i gotowi do pomocy – usłyszeli rybacy z gmin nad Zalewem Wiślanym od przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W Suchaczu odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące możliwości dofinansowania działalności połowowej, ale też innych aktywności związanych z przetwórstwem czy turystyką.

Uczestniczył w nim prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Takiego wsparcia jak teraz dotąd nie było – podkreślają nadzalewowi rybacy, którzy już korzystają z dotacji. I podkreślają, że bez pomocy rybactwa tu już by nie było, a przecież może się on rozwijać – tłumaczy Marcin Kazimierczuk z Agencji Restrukturyzacji w Olsztynie, temu służą takie spotkania jak w Suchaczu, gdzie wszystkiego można dowiedzieć się  z pierwszej ręki.

Obecnie na Zalewie Wiślanym pracuje około 130 załóg rybackich, 80 z nich to rybacy z południowego brzegu akwenu. Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w tym i przyszłym roku będzie wiele programów, które zaoferują rybakom różne rodzaje dofinansowania działalności. Jest to kilkadziesiąt milionów złotych na ten cel.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, rybacy, ARiMR
Polski Czerwony Krzyż zachęca do dzielenia się z potrzebującymi. Wszystko może się przydać

Polski Czerwony Krzyż w Elblągu apeluje o dzielenie się tym wszystkim, czego mamy w nadmiarze. Przydać może się wszystko - od ciepłej odzieży po środki higieny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV