Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciele Królestwa Belgii na przejściu w Grzechotkach

Fot. W-M OSG

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyło się spotkanie ze stroną belgijską.

W przedsięwzięciu udział wzięli: ambasador Królestwa Belgii w Warszawie Colette Taquet, której towarzyszyli pierwszy sekretarz i konsul Ambasady Królestwa Belgii w Warszawie Anne-Marie Massa oraz Janusz Jarosiński – konsul honorowy Królestwa Belgii w Gdyni.

Stronę polską reprezentowali: komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk Robert Inglot, komendant Państwowej Straży Granicznej w Grzechotkach ppłk Tomasz Chwietkiewicz oraz naczelnik wydziału analiz, informacji i współpracy międzynarodowej ppłk Wojciech Banasiak. Warmińsko-mazurski urząd wojewódzki reprezentował dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Krzysztof Kuriata. W spotkaniu wzięli tez udział funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie z zastępcą dyrektora Izby inspektorem Tomaszem Węglem.

W trakcie wizyty gościom przedstawiono stan przygotowania służb do odprawy granicznej podczas trwania rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Kaliningradzie. Zwrócono uwagę na posiadanie odpowiednich dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Podróżny jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.

Omówiono możliwe scenariusze wydarzeń, w ramach których zachowanie jednego nieodpowiedzialnego podróżnego może spowodować daleko idące skutki dla pozostałych. Zaapelowano także o jak najwcześniejsze stawianie się do odprawy granicznej i bieżące śledzenie sytuacji na granicach, co może pomóc w wyborze odpowiedniego do przekroczenia granicy przejścia.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

 

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, mundial, spotkanie, Belgia
Obozy harcerskie pod specjalnym nadzorem służb mundurowych

Specjalnie wyznaczeni policjanci i strażacy będą utrzymywać stały kontakt z organizatorami i komendantami letnich obozów harcerskich. Policjanci pojawią się w obozach już na etapie ich zakładania....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV