Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciele PSL Koalicji Polskiej podpisali Pakt dla zdrowia. „Potrzeba szybkiej interwencji”

Fot. K. Kaszubski

Pakt dla zdrowia podpisali w Olsztynie kandydaci w wyborach do Sejmu PSL Koalicji Polskiej.

Posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska powiedziała, że służba zdrowia jest w ogromnej zapaści i potrzebuje szybkiej interwencji. Dokument zakłada zwiększenie nakładów na opiekę medyczną do poziomu 6,8% PKB już w przyszłym roku. Pieniądze miałyby pochodzić ze składki rentowej. Pakt proponuje także interwencyjne oddłużenie szpitali ze środków pochodzących funduszu pracy.

00:00 / 00:00

Kandydatka w wyborach do Sejmu PSL Koalicji Polskiej dr Grażyna Licznerska zaapelowała, aby podpisywać się pod Paktem dla zdrowia. Zaznaczyła, że zdrowie, opieka nad osobami chorymi i starszymi jest w centrum uwagi Koalicji Polskiej.

00:00 / 00:00

Pod dokumentem na olsztyńskim Starym Mieście podpisała się także wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska kandydująca do Sejmu, Irena Petryna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie oraz ratownicy medyczni.

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Urszula Pasławska, dr Grażyna Licznerska
„Wzywamy wszystkie partie polityczne do podpisania paktu zdrowia”. Szefowie PSL-Kukiz’15 przedstawili program wyborczy

Pakt na rzecz zdrowia, ekologiczna żywność czy ulgi dla przedsiębiorców - to niektóre z postulatów programowych, o których mówili szefowie koalicji PSL-Kukiz'15 podczas konferencji w Olsztynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV