Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedszkolaki zaproszą mamy na badania profilaktyczne. NFZ zorganizował akcję z okazji Dnia Matki

Fot. Fotolia.com

Dziennie pięć Polek umiera na raka szyjki macicy, a piętnaście na raka piersi. Dlatego w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, Narodowy Fundusz Zdrowia zachęcił przedszkolaki, aby to one zaprosiły mamy na badania profilaktyczne.

Zaproszeniem będzie laurka wykonana przez najmłodszych. Do akcji włączyły się przedszkolaki z powiatów: olsztyńskiego, mrągowskiego i bartoszyckiego.

Jak mówi koordynatorka akcji Aleksandra Kuczko – tylko zdrowa mama to szczęśliwa mama.

Panie mające dzieci w wieku wczesnoszkolnym czy przedszkolnym znajdują się w grupie, w której konieczne jest wykonywanie badań cytologicznych, czyli w wieku 25-59 lat. Jesteśmy przekonani, że mamy które otrzymają zaproszenie na badania od własnych dzieci, nie odmówią tym razem i badania wykonają.

00:00 / 00:00

Specjalne kartki z zaproszeniem na badania profilaktyczne dzieci zrobią wspólnie ze swoimi nauczycielami, a 26 maja, w Dniu Matki wręczą je swoim mamom.

Na Warmii i Mazurach jest 120 gabinetów ginekologicznych, w których można wykonać badania cytologiczne. Jest także 6 pracowni mammograficznych oraz mammobusy, które jeżdżą po całym województwie.

 

Autor: I.Malewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, NFZ, rak piersi, dzień matki, badania cytologiczne
W Ełku rozpoczęły się Dni Rodziny. W ciągu 30 dni zaplanowano ponad 130 wydarzeń. Poznaj program

Igrzyska rodzinne, warsztaty, imprezy sportowe – w Ełku rozpoczęły się Dni Rodziny. Placówki kultury, przedszkola, szkoły, wszystkie jednostki samorządowe i organizacje kościelne przygotowały ponad 130 różnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV