Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czyśćmy przewody kominowe

dymi z komina, fot. ROPrzeglądajmy i czyśćmy przewody kominowe – apelują strażacy. Minionej doby na Warmii i Mazurach 5 razy strażacy wyjeżdżali do pożarów sadzy w kominach.

Za każdym razem ogień był gaszony szybko i sprawnie. Ratownicy przypominają jednak, że niedrożne przewody kominowe mogą być przyczyną tragedii.

Od początku października w regionie było ponad 400 pożarów w przewodach kominowych. W prawie połowie przypadków paliły się sadze. Takie pożary mogą być bardzo groźne w skutkach, bo ogień może zająć belki przystropowe, poddasze lub dach.

Mogą nas przed tym uchronić regularne przeglądy i wizyty kominiarzy – przypominają strażacy. Aby nie narażać się na niebezpieczeństwo i straty materialne, dobrze jest co najmniej dwa razy w roku sprawdzić stan instalacji grzewczych. Natomiast jeśli już zauważymy ulatniający się z przewodów kominowych dym lub ogień nie czekajmy – dzwońmy po straż pożarną pod nr 998. Jeśli to możliwe, odłączmy gaz lub prąd zasilający ogrzewanie.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, czad
komora hiperbaryczna
Cichy zabójca zaatakował w Kętrzynie

  17-letnia mieszkanka Kętrzyna, z objawami zatrucia czadem, trafiła do szpitala. Strażacy sprawdzili poziom tlenku węgla i przewietrzyli mieszkanie. Tymczasem powoli poprawia się stan 11-latki z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV