Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
IMIENINY: Agnieszki, Amalii, Czecha
EUR: 4.1665 CHF: 3.4777
USD: 3.3693 GBP: 4.777
Logowanie
 

Przejadą Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, by pomóc chorym dzieciom

Trasa Green Velo w okolicach Węgorzewa. Fot. Leszek Tekielski

Wychowankowie Domu Dziecka w Bochni wyruszą 24 lipca z Elbląga rowerami, by wesprzeć podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Green Velo jest jedną z najdłuższych i najbardziej malowniczych tras dla cyklistów w kraju. Szlak biegnie przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

Na pomysł organizacji wycieczki wpadł podróżnik Sylwester Walasek, który  ma w rodzinie osobę wymagającą całodobowej opieki. Wycieczka ma charakter ideowy, w jej trakcie rowerzyści będą mówić napotkanym osobom o Małopolskim Hospicjum dla Dzieci, rozdawać ulotki informujące o tym miejscu, a także zachęcać do wpłacania środków na rzecz hospicjum.

W wyjeździe udział weźmie prawie 20 osób: Sylwester Walasek, 14 dzieci z bocheńskiego domu dziecka i trzech opiekunów.

W rozmowie z Walasek podkreślił, że podopieczni domu dziecka z entuzjazmem odpowiedzieli na jego zapytanie o udział w rajdzie.

Z chęcią zdecydowali się pokonać wiele kilometrów, aby wesprzeć chore dzieci i ich rodziny. W końcu sami wiedzą, czym jest walka, codziennie walczą o siebie i swoje marzenia

– powiedział organizator akcji i dodał, że ma nadzieję na udaną pogodę w czasie podróży.

Dzieci pokonają tyle kilometrów, ile będą w stanie. Jeśli komuś zabraknie sił, będzie mógł zrezygnować.

W ubiegłym roku Sylwester Walasek wszedł na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu , również dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Placówka od 11 lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami w domach, na terenie całej Małopolski. Prowadzi także pierwsze w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

 

PAP/A.Socha

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W jeziorze Wierzbińskim utonęła niemiecka turystka. To 29 przypadek śmierci w wodzie na Warmii i Mazurach w tym roku

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci 52-letniej obywatelki Niemiec, której ciało znaleziono w jeziorze Wierzbińskim w gminie Orzysz. Do tragedii doszło w niedzielę po godzinie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV