DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Przełamanie Olimpii. Elblążanie pokonali przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg

Olimpia Elbląg przełamała się. Po trzech meczach bez zwycięstwa żółto-biało-niebiescy w końcu wywalczyli komplet punktów. Podopieczni Adama Borosa przed własna publicznością pokonali Siarkę Tarnobrzeg 2:1.

Pierwsi do siatki trafili gospodarze, a dokładnie Jakub Bojas… tyle, że sędzia gola nie uznał, bo dopatrzył się pozycji spalonej. W 34. min. na prowadzenie wyszła Siarka. Kacpra Tułowieckiego z bliskiej odległości pokonał Krzysztof Ropski. W tej częście spotkania obie ekipy wypracowały sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Jedną z nich dosłownie na kilkanaście sekund przed gwizdkiem na przerwę zdobył Jakub Bojas, który sfinalizował świetne podanie Piotra Kurbiela.

Szkoleniowiec Olimpii – Adam Boros – podkreślił, że to trafienie było bardzo ważne, bo dodało jego zawodnikom skrzydeł.

00:00 / 00:00

W drugiej części spotkania lepiej prezentowali się gospodarze, którzy w 64. min. przeprowadzili kluczową akcję dla losów tego spotkania. Michał Ressel zagrał do Antona Kolosova. Ten dośrodkował w pole karne, a głową do bramki Siarki trafił najniższy na boisku Damian Szuprytowski. Kilkanaście minut później Kolosov dwukrotnie miał sytuację sam na sam z bramkarzem, ale za pierwszym jak i drugim razem trafiał wprost w Karola Dybowskiego. Kibice na Agrykola 8 więcej bramek już nie zobaczyli.

Trener Siarki Tarnobrzeg – Włodzimierz Gąsior – po meczu przyznał, że jego zespół zagrał za mało agresywnie.

W ostatnich minutach meczu Siarka postawiła wszystko na jedną kartę. Stworzyła sobie kilka doskonałych sytuacji. Olimpię z opresji uratował Kacper Tułowiecki, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Jeden z bohaterów spotkania skromnie przyznał, że robił po prostu swoje.