DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Przełamanie Stomilu! „Duma Warmii” lepsza od Chojniczanki Chojnice

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali Chojniczankę Chojnice 1:0 w debiucie trenera biało-niebieskich, Adama Majewskiego.

Biało-niebiescy od 16 minuty grali w przewadze jednego zawodnika – czerwoną kartkę otrzymał obrońca Chojniczanki Jan Mudra. Stomil przez prawie cały mecz kontrolował grę, a zwycięskiego gola strzelił w 86 minucie Szymon Sobczak.

Było to pierwsze zwycięstwo Stomilu od wznowienia rozgrywek. „Duma Warmii” po tym meczu awansowała na 11 miejsce w tabeli (33 punkty), dodajmy jednak, że część rywali swoje mecze rozegra jeszcze w niedzielę.

„Mogło być lepiej” – mówi po spotkaniu szkoleniowiec Stomilu – Adam Majewski.

00:00 / 00:00

Z kolei trener Chojniczanki – Zbigniew Smółka miał sporo pretensji, zwłaszcza do czeskiego obrońcy Jana Mudry, który w 17 minucie zobaczył czerwoną kartkę.

-Cieszymy się z trzech punktów, to jest najważniejsze – powiedział strzelec jedynego gola Szymon Sobczak.

Na prawym „wahadle” wystąpił Janusz Bucholc, który jak przyznał, nie odczuł zmiany pozycji.

Kolejne spotkanie w Fortuna 1. Lidze Stomil Olsztyn zagra w czwartek w Mielcu ze Stalą.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio