Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przeludnione szkoły podstawowe w Olsztynie. Czy lekcje będą się kończyć o 20.00?

Fot. Fotolia.com

Sprzeciwiamy się likwidacji szkół w Olsztynie – tak Dariusz Rudnik odniósł się do planowanego przez radnych Olsztyna zamknięcia liceów nr 8 i 9. Uchwały w tej sprawie zostały przyjęte podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Jak tłumaczył podczas konferencji Dariusz Rudnik, jego zdaniem likwidowanie placówek w rejonie miasta, w którym powstają nowe budynki jest niedopuszczalne.

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki wyjaśnia, że szkoły mają być zlikwidowane, bo podczas rekrutacji okazało się, że nie ma chętnych do nauki w tych placówkach. Przeludnione są za to podstawówki, zwłaszcza szkoła nr 30.

Na pewno na obszarze południowych dzielnic jest silna potrzeba uruchomienia szkoły podstawowej. Jest to związane z dwuzmianowością.

Teraz w SP nr 30 uczy się prawie 1200 uczniów, od września ta liczba ma wzrosnąć o kolejną setkę. Dlatego rozważane jest przeniesienie kilku klas do budynku po LO nr 8 przy ulicy Turowskiego.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, liceum, budynek
Szkoły promujące bezpieczeństwo i ekologię odebrały certyfikaty kuratora

Wyróżniające się placówki oświatowe z Warmii i Mazur z certyfikatami kuratora oświaty "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" i "Szkoła Przyjazna Środowisku". Nagrody  mają motywować do działań adekwatnych do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV