Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Choć przemycał niewiele to i tak stracił auto

Przemytnicze skrytki w dachu auta, fot. IAS

Mieszkaniec Giżycka stracil swój samochód bo przerobił w nim dach by zrobić przemytnicze skrytki. Wpadł podczas przekraczania granicy w Bezledach.

Podróżujący Volkswagenem Transporterem mężczyzna zgłosił do odprawy paliwo, alkohol oraz papierosy w przysługujących normach przywozowych. W ramach wyrywkowej kontroli samochód skierowano do Budynku Kontroli Szczegółowej.Prześwietlono promieniami rentgenowskimi, do pojazdu wpuszczono też psa wyszkolonego do szukania tytoniu. Szybko wyszło na jaw, że w dachu ukryte sa papierosy.Nie było ich wiele , 130 paczek ale w związku z przeróbkami technicznymi samochód zatrzymano na parkingu depozytowym. Kierowca odpowie przed sądem odpowie.

Służba celna przypomina, że pojazdy, w których dokonano przeróbek w celu ukrycia kontrabandy są zatrzymywane. Tylko w samych Bezledach w ubiegłym roku zajęto ich 55.

 

(ias/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, Giżycko
Święty Brunon z Kwerfurtu

9 marca 1009 roku z rąk Prusów zginął 35-letni Bruno z Kwerfurtu, mnich benedyktyński, kapelan na dworze cesarza Ottona III, arcybiskup misyjny, męczennik i święty Kościoła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV