Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemycali papierosy w skrytkach i butelkach po sokach. Straż Graniczna wytropiła szmuglerów

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

 Pomysłowość przemytników próbujących wwieźć kontrabandę do Polski jest  zdumiewająca. Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili na jednym z   przejść granicznych z obwodem kaliningradzkim przemyt papierosów ukrytych w butelkach z sokiem owocowym.

Najpierw strażnicy w Bezledach odkryli transport nielegalnych papierosów o wartości prawie 18 tysięcy złotych, które chciał wwieźć do Polski kierowca autobusu rejsowego. Towar ukryty był w specjalnie skonstruowanej skrytce pod podłogą. Nielegalne wyroby tytoniowe pod odzieżą przewoził również pasażer autokaru.  Kilka godzin później w innym autobusie ujawniono papierosy bez akcyzy należące do pasażera. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego ukrył towar za 6 tysięcy złotych w bagażu i lukach bagażowych oraz pod siedzeniami pojazdu.

Jednak najbardziej pomysłowy przemytnik został złapany na przejściu w Gronowie. Pochował papierosy w butelkach z sokiem owocowym. Góra butelki do etykiety była przeźroczysta z widocznym płynem, natomiast jej dolna odkręcana częś,ć była skrytką. Mężczyzna obciążył każdą zgrzewkę stalową płytką, by wyrównać ciężar lżejszych od soków pakunków z papierosami.

Wszyscy przemytnicy staną przed sądem.


Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przejście graniczne, przemytstraż graniczna
Rosjanie kończą świętować, więc kolejki na granicy mniejsze

Stabilizuje się sytuacja na warmińsko-mazurskich przejściach granicznych z Rosją. W ciągu ostatnich dwóch dni straż graniczna odprawiła około sześciu tysięcy podróżnych więcej niż normalnie. Na przejściach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV