Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemytnicy nie mają szans. Rentgen na przejściu w Gronowie pracuje non stop

Prześwietlone auto

Nowe urządzenie rentgenowskie na przejściu granicznym w Gronowie zaczęło działać dosłownie kilkanaście dni temu, a już pomogło w ujawnieniu kilku prób przemytu.

W ostatni wtorek, 5 grudnia, funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali do kontroli rentgenowskiej busa marki Mercedes Sprinter, z niemieckimi numerami rejestracyjnymi.

Jego kierowcą był obywatel Niemiec pochodzenia rosyjskiego. W trakcie prześwietlania pojazdu operatorzy stwierdzili, że obraz aparatu chłodniczego umieszczonego na dachu samochodu wykazuje pewne anomalie. Podejrzewając, że może tam być ukryty przemyt Mercedesa dokładnie sprawdzono w budynku kontroli szczegółowej. Obraz rentgenowski nie kłamał – we wskazanym miejscu funkcjonariusze znaleźli 700 paczek przemycanych papierosów. Kierowca przyznał się do próby przemytu.

Nowoczesny rentgen  umożliwia również skuteczną walkę z przemycaniem paliwa do Polski.
Boleśnie przekonała się o tym obywatelka Federacji Rosyjskiej podróżująca VW Passatem, która, na pasie odpraw zapewniała funkcjonariuszy, iż ma w baku jedynie 20 litrów benzyny. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować te deklaracje i skierowali pojazd do kontroli. Prześwietlenie rentgenowskie wykazało, że w zbiorniku znajduje się nie 20 a 70 litrów paliwa.

Wykryty przemyt dzięki rentgenowi, fot. KAS

Redakcja: A.Socha/KAS

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt
Ormianin przemycał papierosy przez granicę z Rosją… i wpadał za każdym razem

Ormianin po raz kolejny zatrzymany za próbę przemytu papierosów na granicy z Rosją. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymują go z kontrabandą średnio co... 10 dni. Mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV