Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemytnicy stracili papierosy bez polskim znaków akcyzy

Papierosy z przemytu. Fot. straż graniczna

55 tysięcy złotych warte są nielegalne papierosy zarekwirowane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kontrabanda ukryta była w kontrolowanym w Bartoszycach autobusie rejsowym. Strażnicy znaleźli tam ponad 28 tysięcy papierosów bez akcyzy. W bazie, gdzie stał autokar, funkcjonariusze znaleźli też 20 tysięcy papierosów. Ukryte były w jednym z samochodów dostawczych. Jak ustalono towar z przemytu należy do 33-letniego pilota wycieczek z okolic Bartoszyc. Wartość kontrabandy to 33 tysiące złotych.

Natomiast olsztyńscy funkcjonariusze straży granicznej, podczas kontroli volkswagena passata w Wójtowie, znaleźli prawie 33 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że wartość towaru, przewożonego przez 55-latka z okolic Olsztyna, to ponad 22 tysiące złotych.

Przemytnicy stracili towar i staną przed sądem.

Papierosy z przemytu. Fot. straż graniczna

Papierosy z przemytu. Fot. straż graniczna

 

Autor: KPiasecka/KKantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, akcyza, przemytnicy
Wiózł 100 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali przemytnika papierosów. Pogranicznicy prowadzili kontrolę drogową w pobliżu miejscowości Drobin w powiecie płockim. Zatrzymali mercedesa Vito, w którym było...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV