Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przeniesiono śledztwo dotyczące działań policjantów wobec ofiary stalkingu. Prześladowca zastrzelił kobietę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. D, Grzymska

Stało się tak, ponieważ prokurator z Mrągowa awansował na szefa prokuratury w Nidzicy i dla czystości sprawy została ona przeniesiona do innej jednostki – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Chodzi o sprawę mieszkanki Mrągowa, która we wrześniu ubiegłego roku została zastrzelona w swoim mieszkaniu. Zabójca, który był stalkerem kobiety, oddał do niej osiem strzałów, w tym jeden prosto w serce. Zabójca przez kilka dni się ukrywał. Policja zatrzymała go po pościgu na drodze krajowej nr 16 między Mrągowem a Mikołajkami.

W odrębnym śledztwie, które do niedawna prowadziła prokuratura w Nidzicy, sprawdzane jest działanie policjantów z Mrągowa, którym ofiara zabójstwa kilkakrotnie zgłaszała, że jest nękana przez przyszłego zabójcę. Śledztwo jest prowadzone pod kątem ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów z komendy powiatowej w Mrągowie.

Autor: A.Socha/PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, prokurator
Pamiętajmy o bezdomnych. Tej nocy termometry w niektórych miejscach regionu pokazały -18°C

Policja, straż miejska i służby kryzysowe apelują, by zimą, a szczególnie w czasie silnych mrozów nie pozostawać obojętnymi na los osób potrzebujących pomocy. Dotyczy to nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV