Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przepisy rozszerzające tarczę antykryzysową. Kogo dotyczą?

Fot. pixabay.com

Bez progu przychodu przy postojowym dla samozatrudnionych, możliwość ponownej wypłaty tego świadczenia oraz zwolnienie z połowy składek dla firm zgłaszających od 10 do 49 osób – to najważniejsze zmiany wprowadzone w tak zwanej tarczy antykryzysowej.

Przepisy rozszerzające tarczę, w tym zasady dotyczące zwolnienia ze składek i świadczenia postojowego weszły w życie w tym miesiącu. Ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać również firmy założone w lutym i marcu. Ponadto przy ustalaniu liczby ubezpieczonych zgłaszanych przez firmę nie bierze się pod uwagę pracowników młodocianych.

Ze świadczenia postojowego mogą teraz skorzystać również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub marcu. Wcześniej obowiązywał warunek zawarcia umowy przed 1 lutego. Data ta pozostaje bez zmian dla samozatrudnionych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca, aby składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej elektronicznie, co znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy.

Autor: P.Świniarski/IAR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, kryzys, firma, wypłata, świadczenie, koronawirus
Od poniedziałku można odwiedzać lasy i parki. Nie będzie w nich obowiązku noszenia maseczki ochronnej

Od poniedziałku (20 kwietnia) ponownie zostaną otwarte lasy i parki narodowe w całej Polsce, do których wstępu zabroniono z powodu epidemii koronawirusa. Nie będzie w nich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV