Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przepłynie wpław z Giżycka do Mikołajek po stypendia dla uzdolnionej młodzieży

Adam Jerzykowski chce wpław przepłynąć z Giżycka do Mikołajek

Adam Jerzykowski z Łodzi chce w 15 godzin bez przerwy pokonać dystans 37 kilometrów.

To jego autorski projekt pod hasłem „Swim For a Dream”, czyli „Płyń po marzenie”. Wszystko po to, by ufundować stypendia młodzieży z niezamożnych rodzin. Adam Jerzykowski znany jest z ekstremalnych wyzwań pływackich. Przepłynął wpław m.in. Zatokę Pucką i pokonał 500 kilometrów rzeką Wartą. W ostatni weekend wakacji chce stawić czoła najtrudniejszemu i najdłuższemu z dotychczasowych wyzwań.

W ramach projektu „Płyń po marzenie” Adam Jerzykowski zamierza przepłynąć wpław, bez żadnych przerw, z Giżycka do Mikołajek. Meta tegorocznego wyzwania znajdzie się na plaży głównej w Mikołajkach. Zaś samo wyzwanie pływackie będzie częścią obchodów zakończenia wakacji, które co roku przyciągają publiczność.

Dzięki akcji „Swim For a Dream” zebrano przeszło 50 tysięcy złotych, które wspomogły dzieci, głównie z województwa łódzkiego. Fundacja zorganizowała również pomoc dla dzieci z domów dziecka oraz pacjentów oddziału psychogeriatrycznego. Tym razem, Adam Jerzykowski zamierza wspomóc projekt Uniwersytetu Potężnych Dzików, czyli funduszu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Projekt Adama Jerzykowskiego można wpierać za pośrednictwem strony internetowej pomagam.pl/podprad.

Adam Jerzykowski chce wpław przepłynąć z Giżycka do Mikołajek

Adam Jerzykowski chce w 15 godzin bez przerwy pokonać dystans 37 kilometrów

Autor: KPiasecka/BSChromy
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, łódź, mikołajki, Adam Jerzykowski
Giżycko upamiętniło żeglarzy, którzy zginęli podczas białego szkwału na Mazurach

Na Murze Pamięci Narodowej przy Sanktuarium św. Brunona  zawisła tablica poświęcona żeglarzom, którzy zginęli podczas białego szkwału. 10 lat temu, 21 sierpnia podczas białego szkwału zginęło 12...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV