Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przeprowadzą zabiegi, jakich w Polsce jeszcze nie było. Nowoczesny sprzęt trafił do olsztyńskiego Szpitala Uniwersyteckiego

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie wzbogacił się o nowy sprzęt za ponad 8,5 miliona złotych. Dzięki temu pacjenci nie będą musieli wyjeżdżać za granicę na kosztowne zabiegi.

Szpital stawia na nowoczesność i małoinwazyjność – tak w skrócie można określić profil placówki. Zakupiony sprzęt to światowej klasy urządzenia, które pozwolą przeprowadzać operacje i zabiegi jakich w Polsce dotąd się nie robiło – podkreślał dr Łukasz Grabarczyk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.

Wśród wielu urządzeń jest najnowocześniejszy sprzęt do leczenia chorób kręgosłupa, służący do stabilizacji małoinwazyjnej, co pozwala nawet największe deformacje operować bezpiecznie. Jest też aparat do leczenia bólu, co jest bardzo ważne przy leczeniu onkologicznym. Taki sprzęt to komfort dla lekarzy, którzy mogą pracować na nowoczesnym sprzęcie, ale przede wszystkim dla pacjentów, którzy mogą liczyć na skuteczniejszą pomoc.

Pieniądze na sprzęt medyczny pochodzą z Programu „Innowacyjny szpital”.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital uniwersytecki, sprzęt, operacje, Łukasz Grabarczyk, nowoczesny
Pacjenci szpitala w Gołdapi skorzystają z nowego sprzętu

Samorząd miejski w Gołdapi wsparł tamtejszy szpital. Do placówki trafił nowy sprzęt medyczny. Samorząd z własnego budżetu zakupił kardiomonitor wraz z wózkiem, dwa holtery z rejestratorami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV