Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przeprowadzał doświadczenia chemiczne i doprowadził do wybuchu w jednym z mieszkań w Olecku

Policja wyjaśnia przyczyny wybuchu w budynku mieszkalnym przy Placu Wolności. Wczoraj wieczorem w mieszkaniu bloku eksplodowała nieznana substancja.

Nikomu nic się nie stało, ale strażacy musieli ewakuować z jednej klatki schodowej 13 osób. Potem do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy – mówi rzeczniczka oleckiej policji aspirant Justyna Sznel.

Podczas oględzin mieszkania, w którym doszło do wybuchu policyjna grupa minersko-pirotechniczna znalazła kilka pojemników z substancjami chemicznymi. Jak wstępnie ustalono 26-latek przeprowadzał doświadczenie chemiczne. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.  Był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał około 1 promila.  Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Aspirant Justyna Sznel dodała, że jeżeli podejrzany usłyszy zarzuty sprowadzenia zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców lub zagrożenia mienia wielkiej wartości, grozić mu będzie do 10 lat więzienia.

 

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, OLecko, budynek, wybuch
23 osoby nie żyją, prawie 400 jest rannych – policja podała wstępny bilans majowego weekendu

Z policyjnych danych wynika, że od wtorku na polskich drogach zginęły 23 osoby, a 391 zostało rannych - poinformował Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV