Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przepustki na przejazd wiaduktami

 

Kilkudziesięciu mieszkańców Olsztyna blokowało wjazd do miasta od strony Ostródy żądając budowy obwodnicy. Fot. M.Świniarski

Prawie 200 przepustek na przejazd wiaduktami na ulicach Limanowskiego i Towarowej w Olsztynie wydał Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Od 1 marca obie drogi zostaną zamknięte dla pojazdów, których masa przekracza 30 ton. Zakaz nie dotyczy ciężarówek firm działających w Olsztynie i powiecie olsztyńskim.

W określonych przypadkach o przepustki mogą też starać się kierowcy z innych części Polski. – Przedsiębiorcy, którzy posiadają firmy transportowe i wykonują usługi na rzecz działających w Olsztynie lub powiecie olsztyńskim przedsiębiorstw, mogą robić to w dwojaki sposób: albo wskazując konkretne pojazdy, które będą przywoziły towar do Olsztyna lub z Olsztyna towar zabierały i tutaj możemy wskazywać konkretne numery rejestracyjne pojazdu, albo wystąpić o przepustkę na okaziciela, gdyby przedsiębiorca nie mógł wskazać, jaki konkretnie pojazd przywiezie towar  – powiedział rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg i Mostów Paweł Pliszka:

00:00 / 00:00

Są to pracownicy zewnętrznych firm, którzy przywożą lub wywożą towar ze stolicy Warmii i Mazur. Władze miasta prowadzą też ogólnopolską akcję informacyjną dla kierowców ciężarówek, którzy do tej pory przejeżdżali przez Olsztyn. Decyzję o zamknięciu wiaduktów podjął prezydent miasta Piotr Grzymowicz. Ma to związek z brakiem rządowej dotacji na budowę obwodnicy. W tej sprawie mieszkańcy Olsztyna blokowali 18 lutego wjazd TIR-ów do miasta na ul. Sielskiej (dm/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w TIR
Wiadukty nie dla TIR-ów

To już przesądzone. Od najbliższego piątku 1 marca dwa wiadukty w Olsztynie będą nieprzejezdne dla ciężarówek o masie powyżej 30 ton. Chodzi o wiadukt przy ulicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV