Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przerażające odkrycie w lesie. Psy roznosiły martwe zwierzęta, gospodarstwo w Sadławkach pod lupą

Fot. Iławskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Patrol Interwencyjny”

Inspekcja weterynaryjna kontroluje gospodarstwo w Sadławkach w gminie Zalewo. Kilka dni temu w lesie w jego pobliżu znaleziono padłe zwierzęta. O sprawie poinformowali pracownicy leśni, którzy w okolicy prowadzili wycinkę drzew.

Martwe zwierzęta miały roznosić psy. Kontrola weterynaryjna potwierdziła, że pochodziły z pobliskiego gospodarstwa. W lesie znaleziono padłą krowę i cielaki. Mogły tam leżeć od dwóch tygodni. Co się stało? – Postępowanie jest w toku – mówiła nam powiatowa lekarz weterynarii w Iławie Małgorzata Kalitowska. Gospodarz został ukarany mandatem. Powinien zgłosić padłe bydło, jest do tego zobligowany prawnie.

Wstępnie ustalono, ze krowa padła w wyniku porodu. Cielaki były słabe, a te które przeżyły były w stanie ogólnym dobrym. W gospodarstwie jest około 130 sztuk bydła, kontrola Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt nie stwierdziła znaczących uchybień, prócz tego, że co też jest wykroczeniem, nie wszystkie zwierzęta były zakolczykowane.

Ostateczne wyniki kontroli w gospodarstwie w Sadławkach w gminie Zalewo poznamy za kilka tygodni.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Fot. Iławskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Patrol Interwencyjny”

Fot. Iławskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Patrol Interwencyjny”

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwierzęta, służby, martwe, krowa, Małgorzata Kalitowska
Czy wkrótce polskie cyrki będą bez zwierząt?

Członkowie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt złożyli w Sejmie projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Przewiduje on zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Posłowie chcą też "emerytur"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV