Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przestronne i komfortowe tramwaje

Olsztyńskie tramwaje będą w środku komfortowe i bezpieczne.

Lekko przydymione okna, przestronne pomieszczenie w stonowanych kolorach: zieleni, limonki, grafitu i szarości – tak będzie wyglądało wnętrze olsztyńskich tramwajów.

Do tego dojdzie monitoring i ułatwienia dla niepełnosprawnych. Będzie nowocześnie, wygodnie i estetycznie – zapowiada rzeczniczka Zarządu Komunikacji Miejskiej w Olsztynie Marta Baroszewicz.

Projekt powstał we współpracy z plastykami firmy, produkującej wagony tramwajowe, a pomysł zaczerpnięto z doświadczeń innych krajów. Wnętrze tramwaju ma pasować do jego zewnętrznego wyglądu. Zgodnie z wyborem internautów, olsztyńskie tramwaje będą w kolorach białym, szarym i limonkowym. Wagony dostarczy firma Solaris po wybudowaniu torów. Wszystkie linie tramwajowe w Olsztynie mają powstać do połowy przyszłego roku.

Urzędnicy chcą, by w przyszłości wszystkie środki komunikacji miejskiej były w jednakowych barwach. Każdy nowy autobus, zakupiony przez MPK, będzie miał takie same kolory jak tramwaje. (dgrzy/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 osób rannych w wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na krajowej 16 w okolicach Wójtowa, w którym rannych zostało 5 osób. Wczoraj późnym wieczorem kierujący fordem 21-latek z nieustalonych przyczyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV