Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Unieważniono przetarg na budowę nowej linii tramwajowej w Olsztynie

Unieważniony przetarg na tramwaje w Olsztynie nie oznacza rezygnacji  z tego przedsięwzięcia – mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz i zapowiada, że kolejny będzie ogłoszony jeszcze w tym roku.

Miasto pozyskało pieniądze na budowę nowej linii tramwajowej z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Do przetargu stanęły trzy firmy. Ich oferty znacząco przewyższyły możliwości finansowe miasta. Prezydent Grzymowicz zapowiada starania o pozyskanie większych środków z ministerstwa, równocześnie urzędnicy we współpracy z wykonawcami mają pracować nad modyfikacją oferty:

Nie będziemy ustawać w naszych działaniach, aby cały czas ten projekt realizować. Mamy bardzo doświadczonych wykonawców na rynku oraz możliwość zastosowania innowacyjnych technologi.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna chce skorzystać z doświadczeń Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która często stosuje formułę „przeprojektuj i wybuduj”. Miasto na budowę nowej linii tramwajowej ma 250 mln złotych.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Piotr Grzymowicz, przetarg, linia tramwajowa
Trzy firmy starają się o budowę kolejnego odcinka linii tramwajowej w Olsztynie

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum Mosty Łódź i Balzola, które szacuje swoje koszty na ponad 393,5 mln złotych. Konsorcjum firm Intercor z Torpolem oczekuje za wykonanie inwestycji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV