Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przetarg został unieważniony. Co z olsztyńskimi rowerami miejskimi?

fot. Przemysław Getka

W Olsztynie najprawdopodobniej nie będzie w tym roku rowerów miejskich. Do przetargu zgłosił się jeden operator, którego oferta przewyższa możliwości finansowe miasta, informuje Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Z tego powodu postępowanie przetargowe zostało unieważnione, a miasto nie planuje zorganizowania kolejnego przetargu. Michał Koronowski wskazuje też na wyjątkową sytuację w związku z epidemią koronawirusa.

Spowodowała ona znaczny spadek dochodów z tytułu sprzedaży biletów w transporcie zbiorowym. Zaoszczędzone środki pozwolą, przynajmniej w części, pokryć spadek dochodów miasta

– powiedział rzecznik ZDZiT. Nie wykluczył równocześnie, że Olsztyński Rower Miejski mógłby być prowadzony komercyjnie.

00:00 / 00:00

Olsztyński Rower Miejski działał przez dwa ostatnie sezony i cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. W zeszłym roku miejskich rowerów było w Olsztynie 240, a skorzystało z nich 25 tysięcy osób. Sezon trwał od początku czerwca do początku grudnia.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetarg, zarząd dróg zieleni i transportu, Rower Miejski
Olsztyński ZDZiT ograniczy kursy autobusów do ościennych gmin. Od kiedy czekają nas zmiany?

Olsztyński Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu ograniczy kursowanie autobusów, ale tylko tych, które jeżdżą do ościennych gmin. Komunikacja w samym Olsztynie będzie działała tak, jak dotychczas....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV