Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przewoźnik anulował jedyne połączenie Reszla z Olsztynem. „Utrudnia to dostęp mieszkańców do uczelni oraz lekarzy”

Fot. radio.opole.pl

Mieszkańcy Reszla są od wczoraj pozbawieni jedynego połączenia z Olsztynem – potwierdził nam burmistrz Reszla Marek Janiszewski.

– Trasa Węgorzewo – Kętrzyn – Reszel – Biskupiec – Olsztyn została zlikwidowana. Utrudnia to dostęp naszych mieszkańców przede wszystkim do placówek uczelnianych oraz szpitali – komentuje Marek Janiszewski.

00:00 / 00:00

Koncesję urzędu marszałkowskiego na obsługę komunikacyjną Reszla ma spółka Arriva, po tym, jak w 2017 roku kupiła PKS Kętrzyn:

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o ofercie przewozowej jest poziom zainteresowania pasażerów. W przypadku tego połączenia był on niższy od frekwencji zapewniającej rentowną realizację kursów

– wyjaśniła Joanna Paźniewska, ze spółki Arriva.

00:00 / 00:00

Dzisiaj burmistrz Reszla spotkał się w tej sprawie z dyrektorami spółki Arriva i uzgodnił, że spółka za kilka dni przedstawi warunki wznowienia kursów.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Reszel, autobus, Arriva, przewoźnik
Policja w Reszlu ma nowego komendanta

Komenda policji w Reszlu ma nowego komendanta. To aspirant sztabowy Stanisław Szczepaniak. Tę funkcję w swojej karierze pełnił dwukrotnie. Dotychczas był również asystentem zespołu kryminalnego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV