Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez 28 lat oddał ponad 50 litrów krwi. Policjant z Braniewa niesie pomoc nie tylko podczas służby

Fot. KPP Braniewo

Dołączył do grona honorowych krwiodawców zaraz po osiągnięciu pełnoletności. Był także jednym z inicjatorów powstania Klubu HDK „Niebieska kropla”.

Podkom. Krzysztof Stodulski przez 28 lat przekazał potrzebującym ponad 53 litry  krwi. Służbę w policji rozpoczął w 1996 roku. Było to spełnienie jego dziecięcych marzeń. Kilka lat wcześniej, po ukończeniu 18. roku życia zdecydował, że chce honorowo oddawać krew:

Mimo młodego wówczas wieku wiedziałem dokładnie dlaczego to robię. Miałem przecież to, czego tak bardzo brakowało potrzebującym, coś, co nie tylko ratuje ludzkie życie, ale i mojemu nadaje nową wartość. Świadomość tego, że twoja krew jest szansą dla drugiej osoby na wyzdrowienie jest po prostu niesamowita.

W ślady funkcjonariusza poszli jego koledzy i członkowie rodziny. W gronie honorowych krwiodawców jest także jego żona.

Polski Czerwony Krzyż przyznał mu już kilka odznaczeń – m.in. Odznakę honorową PCK IV stopnia oraz „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”. Niedawno odebrał ministerialną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia”.

W 2015 roku razem z ówczesnym komendantem braniewskiej komendy podkom. Krzysztof Stodulski stworzył policyjny klub krwiodawców, którego został prezesem.  Tylko w 2018 roku cywilni i mundurowi pracownicy jednostki oddali  ponad 72 litry krwi.

 

Redakcja: K. Ośko za KPP Braniewo

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krwiodawstwo, HDK
W Braniewie straż graniczna zebrała prawie 13 litrów krwi

W placówce straży granicznej w Braniewie odbyła się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji Nasza Krew-Nasza Ojczyzna. Życiodajnym płynem podzieliło się 28 krwiodawców, funkcjonariusze z placówki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV