Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez 7 lat wyłudzał pieniądze „na chore dziecko”

Do sądu w Elblągu wpłynął akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu elbląskiego, który przez 7 lat oszukał ponad 200 osób.

Wyłudzał pieniądze prosząc o wsparcie chorego na nowotwór dziecka. Oszust posługiwał się sfałszowanym zaświadczeniem lekarskim. Wpadł, kiedy jeden z potencjalnych darczyńców postanowił sprawdzić w szpitalu, czy takie dziecko jest rzeczywiście leczone.

Oszust zostanie osądzony, ale jego działalność może zniechęcać innych do pomagania ludziom w potrzebie – ubolewa Gabriela Zimirowska z Centrum Wolontariatu w Elblągu:

00:00 / 00:00

Jak nie dać się oszustom? Rzecznik elbląskiej policji, aspirant Krzysztof Nowacki radzi, by pomagać tylko sprawdzonym organizacjom:

00:00 / 00:00

60-letni Ludwik Z. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 8 lat więzienia. To nie jedyna taka sprawa w Elblągu.

Kilka lat temu wydawca jednego z portali internetowych zbierał pieniądze na swoje konto. Miał je przekazać kilkuletniemu chłopcu na leki, ale nigdy tego nie zrobił.

W lutym ubiegłego roku 32-letni elblążanin także prowadził bez zezwolenia charytatywną zbiórkę na leczenie chorej córki. W tym przypadku także pieniądze przepadły, a matka dziewczynki nigdy ich nie dostała. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze
Referedum wydarzeniem roku w Elblągu

Referendum, które doprowadziło do zmiany władzy w Elblągu, zostało uznane wydarzeniem roku przez elbląskich dziennikarzy. Za nim uplasował się ''wysyp biedronek'' czyli otwarcie siedmiu kolejnych sklepów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV