Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez pijaną opiekunkę dzieci gmina zmieni przewoźnika

Urząd miasta w Biskupcu. Fot. Ł. Węglewski

Burmistrz Biskupca rozwiązuje umowę z przewoźnikiem odpowiedzialnym za transport dzieci z gminy do szkoły w mieście.

To konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania kobiety wynajętej przez przewoźnika do opieki nad uczniami podczas jazdy. Opiekunka przyszła do pracy pijana. Badanie alkomatem wykazało 2 promile. 56-latka tłumaczyła, że dzień wcześniej wypiła duże piwo – mówiła Polskiemu Radiu Olsztyn starszy sierżant Anna Balińska z olsztyńskiej policji.

Burmistrz Biskupca zdecydował o rezygnacji z dotychczasowego przewoźnika. Kamil Kozłowski podkreślił, że już wcześniej dochodziły do niego niepokojące sygnały od rodziców, którym nie podobało się sprawowanie opieki nad ich dziećmi. Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie nowy przetarg na transport dzieci na terenie gminy Biskupiec. Tym razem, jak zapowiada burmistrz Kozłowski, kryteria będą bardziej restrykcyjne. Wszystko po to, aby opieka nad dziećmi była sprawowana na jak najwyższym poziomie. Dotychczasowy przewoźnik miał dowozić uczniów do szkół do końca roku.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, alkohol, gmina, gimbus, pijana
Gazyfikacja szansą dla zielonych płuc Polski

Jest szansa na gazyfikację warmińsko-mazurskich gmin, które nie mają dostępu do gazu ziemnego. W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie rozpoczęto pierwsze z cyklu spotkań w tej sprawie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV