Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez referendum nie ma dyrektora

Szpital Miejski w Elblągu

Po odwołaniu w referendum Rady Miasta w Elblągu, tamtejszy szpital miejski pozostaje bez dyrektora. Z prac w komisji konkursowej zrezygnowało czterech byłych radnych.

Konkursu nie rozstrzygnięto, bo członkowie komisji konkursowej, składającej się głównie z przedstawicieli Rady Miejskiej, złożyli rezygnację z dalszej pracy w komisji.

Szpitalem nadal kieruje Ewa Pietryka, która była jedną z dwóch kandydatek w konkursie. Elbląski Szpital Miejski im. Jana Pawła II nie ma szczęścia. Poprzedniego konkursu na dyrektora nie rozstrzygnięto ze względów proceduralnych. Tym razem konkurs unieważniono.

Komisję konkursową tworzyło 6 osób, m.in. lekarz Sławomir Głowacki oraz byli już radni Wojciech Karpiński i Rafał Siwko z Platformy Obywatelskiej, Ryszard Klim z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie Jerzy Wilk przekonał pozostałych członków komisji, że w związku z odwołaniem Rady Miejskiej nie powinni podejmować tej ważnej dla szpitala decyzji i pozostawić ją w kompetencji przyszłych radnych. (mstan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Elblążanie będą lepsi

W Elblągu ruszyła 20. edycja akcji "Podaruj - darując jesteś lepszy". To nie są zwykłe wystawki, bo przez lata elblążanie pokazali, że potrafią być ze sobą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV