Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przy pracach polowych natknął się na niemiecki granatnik z okresu II wojny światowej

Fot. KMP Szczytno

Mieszkaniec Faryn w gminie Rozogi, podczas prac polowych, natknął się na niemiecki rakietowy granatnik przeciwpancerny z okresu II wojny światowej.

Jak relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów. Funkcjonariusze wezwali saperów, którzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.

Jest to niemiecki rakietowy granatnik przeciwpancerny Panzerschreck, z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

Saperzy wywieźli pocisk na poligon, gdzie został zdetonowany.

Policjanci przypominają, że w momencie znalezienia podobnych przedmiotów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy. Trzeba miejsce zabezpieczyć i natychmiast powiadomić policję.

Fot. KMP Szczytno

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, policja, pocisk
Zaginiony senior jest już z rodziną. 79-latka odnalazł w nocy patrol policji

Policja odnalazła w nocy zaginionego 79-letniego Czesława Komora. Jak poinformował Radio Olsztyn sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, senior wyszedł z domu w poniedziałek i przepadł....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV