Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przychodzi facet do lekarza…

Dlaczego w popularnej serii dowcipów z cyklu Przychodzi baba do lekarza… bohaterem jest baba, a nie facet? Bo mężczyźni rzadko chodzą do lekarzy. Wolą udawać, że nic im nie jest, a gdy już pójdą, często na skuteczne leczenie jest już za późno. Aby nie iść do lekarza znajdują dziesiątki wymówek.

Jak mówi Zbigniew Purpurowicz – ordynator oddziału urologii Szpitala Miejskiego w Olsztynie, wielu mężczyzn przychodzi do niego dlatego, że tak kazała żona. Panowie wstydzą się chorób intymnych, takich jak np. prostata. W wielu przypadkach to prawdziwy koszmar i wstyd dla mężczyzny, aby z takim schorzeniem iść do specjalisty.

Z ostatnich danych wynika, że mężczyźni w Polsce żyją o 8 i pół roku krócej niż kobiety. Jeszcze krócej żyją ci, którzy pracują fizycznie. Najczęściej mężczyzn dotykają choroby układu krążenia i zawały. Często wynika to ze złej diety, otyłości, stresu, czy braku ruchu fizycznego. (mm/bsc)

Raport Marka Michalskiego

00:00 / 00:00
Więcej w zdrowie, lekarz, badania
Morsy w wodach Dadaju

Miłośnicy zimowych kąpieli z Warmii i Mazur spotkali się w niedzielę na 1. Dadajowym Zlocie Morsów. Do Rukławek koło Biskupca przyjechało ponad 100 morsów. - powiedział...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV