Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przygotowania do świąt w skansenie w Olsztynku. Odwiedzający mogą wykonać pisankę lub palmę wielkanocną

Skansen w Olsztynku

W skansenie Parku Etnograficznego w Olsztynku odbędzie się wyjątkowe przedświąteczne wydarzenie. Będzie to spotkanie z tradycjami i kuchnią wielkanocną.

Odwiedzający dowiedzą się, jak kiedyś obchodzono święta wielkanocne na Warmii i Mazurach i jak wyglądał tradycyjny stół wielkanocny. Przedświąteczne spotkanie odbędzie się w zabytkowej chałupie wśród wielu wielkanocnych ozdób i akcentów oraz zapachu tradycyjnych świątecznych wypieków. Organizatorzy zapewniają etnograficzne opowieści oraz warsztaty świąteczne, podczas których będzie można wykonać pisankę i palmę wielkanocną oraz udekorować świąteczne ciasteczka.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie mini kiermasz kulinarny i rękodzielniczy oraz animacje dla dzieci. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 15:00. Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, skansen, Wielkanoc, warsztaty
„Tak! Pomagam”. W całym kraju trwa wielkanocna zbiórka żywności Caritas

To już szesnasta edycja akcji podczas, której w sklepach kilku sieci handlowych zbierane są produkty.  Przed Świętami Wielkanocnymi zostaną one przekazane osobom starszym, biednym i potrzebującym....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV