Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przygotowywali się do niej 2 miesiące. Lekarze przeprowadzą operację rekonstrukcji ubytku twarzy po leczeniu nowotworu głowy

Zdjęcie jest ilustracją twarzy. Fot. Fotolia.com

W Szpitalu Miejskim w Olsztynie zostanie przeprowadzona skomplikowana i pionierska operacja rekonstrukcji ubytku twarzy  po przebytym leczeniu radykalnym nowotworu głowy.

Pacjentką jest 52-letnia kobieta z dużym defektem estetycznym twarzy o znacznie upośledzonej funkcji odżywiania i mowy, wciąż czynna zawodowo.

Zabieg operacyjny odbędzie się pod kierunkiem wybitnego specjalisty chirurgii szczękowej dr Anny Bromirskiej-Małyszko i składa się z 3 faz leczenia. Pierwszym elementem będzie prawidłowe ustawienie szczęk. Następnie lekarze uzupełnią przeszczepem brakującą stronę żuchwy. Ostatnim etapem leczenia będzie wszczepienie dwóch implantów stawów skroniowo-żuchwowych dla przywrócenia funkcji.

Tak skomplikowana operacja nie była jeszcze nigdy wykonywana w Polsce. Lekarze specjaliści przygotowywali się do niej od dwóch miesięcy.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w operacja, szczęka
Nowatorska operacja urologiczna w szpitalu w Giżycku. Zabiegowi poddano 65-letnią pacjentkę

Po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono taką operację bez konieczności otwierania jamy brzusznej. Zabieg wykonano w szpitalu w Giżycku, a pomysłodawcą  był tamtejszy urolog Wiesław Kotarski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV