Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Sławy, Sławosza, Żelisławy
EUR: 4.3262 CHF: 3.7271
USD: 3.6957 GBP: 4.85
Logowanie
 

Przyjechał z Łotwy i zaczął kraść. Został zatrzymany na gorącym uczynku

Ujęty turysta z Łotwy, fot. WMSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali obywatela Łotwy. Mężczyzna próbował okraść miejscowego gospodarza.

Właściciel posesji wracał do domu i zauważył, że ktoś wychodzi z  jego mieszkania. Razem z zięciem rzucili  się w pogoń za złodziejem, złapali go i wezwali funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Okazało się, że zatrzymany  59-letni obywatel Łotwy,  miał przy sobie różne skradzione rzeczy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej oznajmił, że nie posiada żadnych dokumentów.W pobliżu  znaleziono jednak skradziony rower oraz porzuconą kurtkę. Był w niej łotewski paszport, telefon komórkowy, 2 karty sim, kluczyki od samochodu.

Cudzoziemiec przyjechał do Polski dziś w nocy. Tłumaczył, że granicę polsko-rosyjską przekroczył rowerem. Ustalono jednak, że wjechał do Polski samochodem, z innym podróżnym.

Zatrzymanego Łotysza przekazano policjantom z Braniewa.

Źródło: WMSG
Redakcja: ASocha

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, Łotysz
Na przejściu w Gronowie zatrzymano trójkę Rosjan. Byli poszukiwani przez sąd w Braniewie

Trzech obywateli Rosji poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Braniewie zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Próbowali wjechać do Polski, pomimo, że nie opłacili zasądzonych kar...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV