Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Przyjechaliśmy się uczyć i wymieniać doświadczenia”. W Olsztynie trwają mistrzostwa w ratownictwie medycznym

17. Mistrzostwa Polski w ratownictwie medycznym w Olsztynie. Fot. Maciej Świniarski

Mężczyzna porażony piorunem czy turysta, który uszkodził kręgosłup, skacząc do wody – między innymi z takimi przypadkami spotkali się uczestnicy rozgrywanych w powiecie olsztyńskim Mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym.

Pierwsze z tych zadań zostało zainscenizowane w olsztyneckim skansenie, a drugie – na plaży Centrum Rekreacyjno – Sportowego UKIEL.

W Mistrzostwach bierze udział 48 załóg z całego kraju, w tym 5 z Warmii i Mazur. Startuje również jedna załoga z ukraińskiego Łucka. Jak mówi Natalia Koladziuk, to bardzo ciekawe doświadczenie.

Jesteśmy pierwszy raz w Polsce. Braliśmy udział w takich zawodach na Ukrainie, ale różnica jest zasadnicza. Przyjechaliśmy tutaj się uczyć i wymieniać doświadczenia. Na każdym kroku widzimy duże różnice w pracy ratowników z Polski i Ukrainy.

Jutro jedną z konkurencji zaplanowano koło placu Dunikowskiego w centrum Olsztyna. Zakończenie Mistrzostw – w piątek.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratownik, konkurencja
Najlepsze ekipy ratowników medycznych są już w Olsztynie. Wieczorem rozpoczną się pierwsze konkurencje Mistrzostw Polski

Przez najbliższych kilka dni Olsztyn będzie najbezpieczniejszym miastem w kraju. Prawie 50 ekip bierze udział w 17. Mistrzostwach Polski. Imprezę, która potrwa do piątku zainaugurowano w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV