Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Przypomniał” sobie, że nie zapłacił miliona złotych podatku

Fot. IAS w Olsztynie

To pierwszy tak wymierny skutek wprowadzenia obowiązku składania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Podczas kontroli jednego z przedsiębiorców wykryto niezapłacone podatki w wysokości prawie miliona złotych.  

Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy przedsiębiorcy, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, mają obowiązek przesyłania do administracji skarbowej swojej ewidencji VAT jako Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przesłane zgłoszenia są skrupulatnie weryfikowane.

Tak było też w przypadku przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, którego dokumentację badali pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.  W trakcie analizy zwrócili uwagę na to, że jego firma nie złożyła w 2017 roku żadnych deklaracji podatkowych. Korzystając z narzędzi analitycznych ustalono, że przedsiębiorca prowadził w tym roku działalność gospodarczą i to na dużą skalę. Jego roczny obrót wyniósł powyżej 16 milionów złotych. Ze swej działalności przedsiębiorca nie rozliczył się z Urzędem Skarbowym.

Na podstawie zebranych materiałów w firmie wszczęto kontrolę. Po jej rozpoczęciu właściciel „przypomniał” sobie o zaległych podatkach i złożył deklaracje podatkowe na ponad 800 tysięcy złotych. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

 

 

 

Źródło: IAS w Olsztynie/R. Chudy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatek, VAT, KAS, JPK
Mariusz Pawłowski: Problem nielegalnego hazardu da się rozwiązać

Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur bez problemów poradzili sobie obowiązkiem składania Jednolitych Plików Kontrolnych VAT mówił w Porannych Pytaniach dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Mariusz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV