Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyszli lekarze włożyli białe fartuchy. Studenci UWM zamienią teorię na praktykę

Fot. Kinga Grabowska

Studenci III roku kierunku lekarskiego na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odebrali z rąk swoich opiekunów białe fartuchy. To symbol nowego etapu w ich kształceniu – teorię zamienią na praktykę.

Ceremonie białego fartucha odbywają się w większości amerykańskich oraz na wielu europejskich uniwersytetach medycznych. Uroczystość jest popularna zarówno wśród studentów, jak i wykładowców. Chodzi o propagowanie wartości humanistycznych w medycynie. Akt założenia białego fartucha ma symbolizować przejście studentów kierunku lekarskiego od zajęć teoretycznych do klinicznych. Ceremonia białego fartucha kończy kształcenie podstawowe i otwiera kolejny etap. Odtąd studenci będą mieć już kontakt z pacjentem.

Uroczystość na UWM odbyła się po raz dziewiąty.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. Kinga Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, lekarze, uroczystość, białe fartuchy
Potomkowie Polaków zesłanych na Wschód wypoczywają na Warmii. „Majówki dla Rodaka łączą nas między sobą i uczą kultury przodków”

Po raz kolejny studenci pochodzenia polskiego przyjechali do Nowego Kawkowa na Warmii na zaproszenie Fundacji dla Rodaka. Potomkowie Polaków zesłanych do Kazachstanu, Mołdawii, Ukrainy, Białorusi i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV