Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyszli wolontariusze szkolą się pod okiem kurii

Jak pomagać innym? Wydział Duszpasterski Kurii Warmińskiej szkoli przyszłych wolontariuszy. Takim kursem zainteresowało się kilkadziesiąt osób.

Dlaczego takie szkolenie jest potrzebne? Według księdza Bartłomieja Matczaka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego, człowiek wchodzi w wolontariat całym sercem, ale szybko „gaśnie”.

Potem nie ma go w pracy u podstaw, która jest najtrudniejsza i wymaga pewnego wysiłku i rezygnacji z własnego wolnego czasu na rzecz drugiego człowieka. Musimy uczyć tego, że bycie wolontariuszem to duża odpowiedzialność za drugiego człowieka.

W szkoleniu uczestniczy między innymi olsztyńska emerytka Urszula Pietrowicz. Kiedyś była wolontariuszką i teraz chce wrócić do tego zajęcia. Na Białorusi przygotowywała młodzież i dorosłych do egzaminów na kartę Polaka. Uczyła języka polskiego.

Myślę, że mam teraz dużo czasu i energii, że mogłabym coś dobrego zrobić. Myślę to o dzieciach. Pomoc w odrabianiu lekcji, w szpitalach, hospicjach.

W kursie mogą uczestniczyć zarówno osoby świeckie jak i duchowni. Kolejne tego typu szkolenie odbędzie się za tydzień.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, szkolenie, wolontariusz, wolontariat
Więcej osób skorzysta z pomocy żywnościowej na Warmii i Mazurach

Wzrosło kryterium dochodowe uprawniające do pomocy żywnościowej, dzięki czemu o 5 tysięcy więcej osób będzie mogło z niej skorzystać. Każdy potrzebujący może jednorazowo otrzymać koszyk żywności...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV