Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyszłoroczny budżet Olsztyna z deficytem 93 milionów złotych

Budżet Olsztyna na 2018 rok, fot. Marcin Kierul

Rozbudowa transportu publicznego, inwestycja w edukację i bezpieczeństwo. Olsztyński ratusz poinformował o przyszłorocznych dochodach i wydatkach miasta.

Największa część budżetu, ponad 414 mln zł, czyli ponad 30 proc. wszystkich wydatków przeznaczona jest na oświatę, a ponad 26 proc. – na rozwój transportu i łączność – mówił prezydent  Piotr Grzymowicz. W tej dziedzinie miasto planuje budowę kolejnej linii tramwajowej, zakup nowego taboru autobusowego i rozszerzenie systemu ITS.

Duży nacisk w przyszłorocznym budżecie położony jest na bezpieczeństwo. Za około 35 mln zł powstanie Regionalne Centrum Bezpieczeństwa, które będzie obsługiwało cały powiat olsztyński. W przyszłym roku kontynuowane będą inwestycje drogowe. Miasto chce zadbać również o efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej.

Będą też mniejsze inwestycje. W planach jest stworzenie enklaw zieleni m.in. parku między ulicami Partyzantów i Dąbrowszczaków, czy rewitalizacja skweru między ul. Kościuszki a pl. Pułaskiego. Olsztyn przygotowuje też kolejne dopłaty do wymiany pieców z węglowych na nowoczesny i przyjazny środowisku system ogrzewania. Swoją kontynuację w 2018 roku będzie miał też miejski program „Podwórka z natury”.
Autorka: K.Kantor
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Politycy ocenili reformę edukacji w audycji „Wy Wy Oni”

  Parlament Europejski wzywa Polskę do przestrzegania zasad praworządności, Beata Szydło podsumowuje 2 lata rządu, a kuratorium oświaty prezentuje ciekawe dane o stanie warmińsko-mazurskich szkół dwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV