Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL chce przywrócenia małego ruchu granicznego podczas Mundialu w Rosji. PiS nie wyklucza w tym terminie „szczególnych rozwiązań”

Konferencja przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego. Fot. D. Grzymska

Mundial 2018 w Rosji to świetna okazja do przywrócenia małego ruchu granicznego – uważają warmińsko-mazurscy przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W tej sprawie PSL zwołał w Olsztynie konferencję prasową. Zdaniem Mariana Podziewskiego wśród mieszkańców strefy przygranicznej jest wielkie oczekiwanie na odwieszenie małego ruchu granicznego, bo to jest źródło zarobków dla wielu rodzin i podniesienie obrotów dla przedsiębiorców. Jego zdaniem turyści, którzy przyjadą na Mundial do obwodu kaliningradzkiego mogliby korzystać z infrastruktury na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

Tymczasem, jak przypomina warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski, mały ruch graniczny został zawieszony ze względów bezpieczeństwa. Ostatnie działania militarne np. rosyjsko – białoruskie ćwiczenia Zapad 2017 nie sprzyjają temu, aby wznowić mały ruch graniczny. Poseł Kossakowski nie wyklucza jednak, że na czas Mundialu pojawią się pewne, szczególne rozwiązania.

00:00 / 00:00

Na konferencji Polskiego Stronnictwa Ludowego poruszono także problem zmiany czasu z letniego na zimowy. Zdaniem posłanki Urszuli Pasławskiej taka zmiana powoduje liczne straty w gospodarce. Z kolei Wojciech Kossakowski uważa, że nie ma takich przesłanek, bo nie ma badań ekonomicznych na temat strat w gospodarce.

Konferencja przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego. Fot. D. Grzymska

Autor: DGrzymska
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, mały ruch graniczny, konferencja, Polskie Stronnictwo Ludowe
Mały ruch graniczny z Rosją nadal zawieszony

Mały ruch graniczny z Rosją w obwodzie kaliningradzkim wciąż nie został przywrócony, ze względu na politykę tego kraju - powiedział dziś szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV